top of page

Kalendář seminářů

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

Seminar_3

Posezení v pohostinném domě

Seminar_2

19.-21.
květen
2023

BRANKA DO TAJNÉ ZAHRADY

Jak zastavit každodennost a otevřít se kreativní mysli?

                          

                                                        3-denní víkendový seminář

 

                                                        19. - 21. května 2023, Praha

                                                        Lektoři: Stáňa Študentová, Dipl. PW.

                                                                     Anup Karia, Dipl. PW.

 

 

O semináři

Procesově orientovaný přístup je ze své podstaty kreativní tím, že využívá vnímání a rozvíjení zkušeností v různých dimenzích reality, ze známého i neznámého světa. Procesová mysl – jeden z novějších konceptů – je hluboce osobní a současně transpersonální, je organizujícím prvkem našeho individuálního a kolektivního života.


Na tomto semináři představíme kreativní techniky a metody uvědomování si, které nám umožňují sledovat a odhalovat to, co námi hýbe, ať už ve chvílích rozjímání nebo uprostřed každodenního života. To nás může podpořit při hledání smyslu nebo nové identity nebo krásy! A mohli bychom tak odhalit před námi se odvíjející se tvořivou cestu, a to i v situacích, kdy se cítíme zablokovaní.


Pro koho je workshop určen?
Workshop může být pro Vás, pokud se zajímáte o tvůrčí proces v široké škále kontextů – od pohovky po konferenční místnost, od uměleckého studia po terapeutický prostor, v komunitních projektech a v organizacích.

Vedení semináře

Jsme zkušení psychoterapeuti a facilitátoři. Řadu let zkoumáme co námi jako lidské bytosti hýbe a jak usnadňovat zážitky a proces toho kdy námi život hýbe ze strany na stranu.  Pracujeme s jednotlivci, týmy a skupinami. Oba také vedeme tréninkové školy v Procesově orientované psychologii v České republice a ve Velké Británii. 

Těšíme se na sdílení z bohaté studnice našich zkušeností a vašich zkušeností.

Stana_new.jpg
seminář1
Seminar_4

16. - 18.
červen
2023

Supervizní kemp

                                                    Supervizní kemp

                                                    Tři dny práce studentů v pokročilé fázi studia                                                            procesové práce s konkrétními klienty, pod                                                              supervizí

 

                                                    Supervizor: Ivan Verný, M.D. & Dipl. PW. 

                                                                          

                                                    16. – 18. červen 2023  v Osinalicích

 

Supervizní kemp je koncept 3-denního rezidenčního pobytu pro studenty dlouhodobého výcviku v Procesově-orientované práci, v závěrečné fázi jejich studia. V rámci supervizního kempu je příležitost intenzivně supervidovat svou práci s klienty tzv. naživo a dostat na svoji práci zpětnou vazbu.


Klienti (z řad studentů v jiných fázích studia, nebo i z řad účastníků kurzů IPOPu, či veřejnosti) jsou srdečně vítáni. Klienti mohou pracovat na svém tématu, a/nebo být v roli pozorovatelů, přičemž se učí z pozorovaných prací a diskuse o intervencích či hypotézách. Minimální počet dní pro klienty je 1 den.

Supervizní kemp 2023 je otevřen pro studenty české školy procesově-orientované práce, a zároveň pro studenty stejného směru ze Slovenska.

 

Vedení semináře

Ivan Verný, M.D. & Dipl. PW.

Psychiatr a psychoterapeut s privátní praxí v Curychu, certifikovaný supervizor. Učí procesovou práci v rámci výcviků v Bratislavě, Praze a Curychu. S vášní kombinuje různé metody a odhaluje lidské poklady. Procesovou práci a systemické konstelace učí od roku 1990 a od roku 1994 vede mužské skupiny. Rád objevuje vlastní i cizí hranice, které jsou často definovány plachostí nebo strachem. Neutuchající zvědavost ho vede k novému učení, např. jízda na islandských koních nebo hraní na Hang. 

                          

                          Večer se Stáňou Študentovou

                          12. prosince 2016 (18:00-21:00) v Praze

 

 

                          Lektorka: Stáňa Študentová, Dipl. PW.

                                                                     

 

O semináři

Tento večer je strukturován jako „supervize“, kdy budeme dělat sezení/práci ve středu skupiny. Máte tedy možnost se buď aktivně zúčastnit tím, že si přinesete téma, kterým se budeme zabývat ve středu (pozn. vy a Stáňa Študentová) a nebo můžete být zúčastněnými svědky. Obě role jsou důležité a vítané u společného stolu!

 

Vedení semináře

Stáňa Študentová vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplom v procesové práci v  Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci a duševní zdraví.

Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka, facilitátorka a školitelka v oblasti tvořivosti, extrémních stavů vědomí a osobního rozvoje. Je supervizorkou pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v neziskových organizacích. Podílela se na publikování sborníku esejí o vnitřní práci "Far in Far out". Je také konzultantkou pro organizační týmy v oblasti týmového rozvoje a řešení konfliktů. Jejím zájmem je přinášet uvědomění do tvořivosti a různorodosti v každodenních situacích.

15.
listopad
2023

KDE TĚ TLAČÍ BOTA

                          

                              Minisemináře s Ivanem Verným 

                              
                              20. března 17:30-20:00 v Praze
                              15. listopadu 17:30 - 20:00 v Praze

                              Lektor: Ivan VERNÝ, Dipl. PW.

 

O semináři

Pokud máte chuť a odvahu zkoumat své životní otázky, udělat si krátký coaching své pracovní situace, nechat si supervidovat nějaký případ z praxe, nebo jste jen zvědaví na možnost přímého zážitku procesově orientované práce, srdečně Vás zveme na večer s Ivanem Verným.

 

O lektorovi:

Ivan  se narodil na Slovensku a v roce 1969 odešel s rodiči do Švýcarska, kde má dnes v Curychu soukromou ordinaci. Kromě procesově orientované psychoterapie a ericsonovské psychoterapie ovládá také NLP a supervize zaměřené na umělecké metody (koučování a supervize týmů). Pracuje rovněž s traumatickými stavy. Od roku 1990 v Čechách a na Slovensku vyučuje POP (procesově orientovanou psychologii) a systemické konstelace.  V současnosti se kromě své praxe orientuje na koučování lídrů a týmů v různých organizacích Evropy. Je držitelem Evropského certifikátu psychoterapie. Miluje svou ženu, své dcery, přátele, svou práci a hudbu, tanec, zpěv, vaření marmelády a práci se dřevem.

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.(zdroj: Moje psychologie, srpen, 2021)

Ivan.jpg


2023

...připravujeme

1.7.   Oko hurikánu

         Jak nakládat s vlastní silou pro řešení konfliktu?


9.9.  Vesmír ve mně a já ve vesmíru

        Jak využít práci se sebou ve facilitace ve světě?


22. – 24.9.   Innerwork

bottom of page