top of page

Kalendář seminářů

Seminar_2
Seminar_4

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

Seminar_3

23. červen
2024

MOUDROST TĚLA, MOUDROST SKUPINY III

Práce s tělesnými zážitky a se skupinou

                            

                              Jednodenní seminář

                              zaměřený na práci s tělesnými zážitky a se skupinou

                              23. červen 2024, 9:30 - 17:00

                              Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2         

                  

                              Lektoři: Mgr. Stáňa Studentová, Dipl. PW.

                                           Mgr. Standa Háša, Dipl. PW

 

 

 

O semináři

Tělesný symptom či nemoc je jako nečitelný dopis od naší celistvosti zabalený do ošklivé obálky, které se celkem přirozeně chceme co nejrychleji zbavit. Často vyvolává pocity, že nejsme plnohodnotní, a tak se je snažíme vyřešit sami, izolováni.

Základní myšlenkou POP přístupu je, že v rušivých zážitcích můžeme najít informaci, která je potenciálně smysluplná jak pro jednotlivce tak pro širší kontext. Rozvinutím a sdílením těchto zážitků ve skupině může být odhalená informace integrovaná/přivlastněná jednotlivcem, který původní symptom přinesl, ale i celou skupinou. Symptom je tedy vnímán jako vysoce individuální záležitost, a současně proces, který ukrývá, přináleží i skupině.

Pokud vás láká společně to s námi zkoumat, jste srdečně zváni. Dopoledne bude několik příležitostí pracovat s vlastním symptomem ve středu skupiny a současně bude možné být součástí celé skupiny, s jedinečnou příležitostí sdílet, být svědkem, objevovat a učit se z toho. Odpoledne vybereme a budeme v celé skupině reflektovat na jedno z témat (kolektivních témat), které se vynořilo během dopoledních prací. Díky tomu budeme zkoumat, jak individuální "symptomy" přináleží celé skupině, a jak se naopak svět může odrážet v našem těle.


Pokud máte zájem o práci s vlastním symptomem ve středu skupiny, vyplňte to prosím v registračním formuláři, počet míst je omezený.

Vedení semináře

Mgr. Stáňa Študentová Dipl. PW
Vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplom v procesově orientované psychologii v Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci a duševní zdraví. Je jednou ze zakladatelek IPOPu a vede zde výcvikové a vzdělávací programy. Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka, facilitátorka a školitelka v oblasti tvořivosti, extrémních stavů vědomí a osobního rozvoje. Je supervizorkou pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v NNO.

Mgr. Stanislav Háša, Dipl. PW

Psycholog, psychoterapeut, procesový diplomant, facilitátor. Je členem vedení IPOPu a Katedry managementu na VŠE v Praze, kde se zabývá organizačním životem a managementem. Ve své psychoterapeutické praxi pracuje s jednotlivci a páry. Superviduje týmy v organizacích, facilituje skupiny v různých oblastech, zabývá se osobním růstem. Působí jako organizační konzultant, zabývá se alternativními přístupy k managementu, organizačním životem, mocí v organizaci, leadershipem, vedením změn.

 

Standa.webp
Stáňa new_.jpg

20. - 22. 9.
2024

TĚLO JAKO KOMPAS NA NAŠÍ ŽIVOTNÍ CESTĚ

                            

                              Třídenní workshop

                              zaměřený na práci s tělesnými zážitky

                              20. - 22. září 2024, pátek od 14:00, do neděle 16:00

                              Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2         

                  

                              Lektoři: Anup Karia, Dipl. PW.

                                           Mgr. Standa Háša, Dipl. PW

 

 

 

O semináři

V životě se opakovaně zabýváme svým zdravím, čelíme nemocem, různým akutním i chronickým symptomům, které nás trápí, stárneme a naše tělo se mění, zabýváme se vzhledem svého těla a tím, jak fyzicky vypadáme a jak bychom chtěli nebo měli vypadat. Naše osobní a kolektivní historie ovlivňuje naše tělo a naše psychická zranění se otiskují do našeho těla a mohou hluboce ovlivnit naše fyzické fungování. Náš pocit životní pohody je do značné míry ovlivněn tím, jak se cítíme a jak se fyzicky prožíváme.

Z pohledu procesové práce jsou naše symptomy, nemoci a další tělesné prožitky „sněním“ našeho těla a světa. Mohou obsahovat vodítka k prožívání našeho nejhlubšího účelu a navigovat nás v našich individuálních životech, vztazích, rodinách, komunitách a společnosti.

 

Možná se zajímáte o své vlastní tělesné zkušenosti jako o zdroj uvědomění a směřování, nebo jste tělový terapeut/ka, psycholog/žka, kouč/ka či terapeut/ka, a máte zájem rozšířit svou praxi v práci s tělesnými symptomy. Nebo jste skupinový a organizační facilitátor/ka, která chce více pracovat s tělem, prostorem a pohybem.

 

Přijďte s námi prozkoumat, jak cíleně rozvíjet tělesné zkušenosti a více důvěřovat své tělesné navigaci, a to na individuální i kolektivní úrovni. Díky tomu můžete zlepšit svůj vztah ke svému tělu, svým nemocem a symptomům. Získáte hlubší porozumění tělesným obtížím, nemocem a symptomům. Rozvinete dovednosti, jak v různých

smyslových kanálech rozvinout vynořující se vzorce za tělesnými symptomy a využít tyto tělesné zkušenosti pro sebe a své vztahy, rodiny nebo komunity.

Vedení semináře

Anup Karia, Dipl. PW

Více jak 25 let pracuji v oblasti osobního růstu a terapie, a to jak v soukromé praxi, tak i v práci v organizacích především oblasti zdravotnictví, duševního zdraví a HIV. Mám zkušenosti s prací s širokou škálou klientů včetně jednotlivců, párů a skupin, které se zabývají problémy od krátkodobých výzev až po hluboce zakořeněné problémy vyžadující dlouhodobou práci. Jsem ředitelem a členem fakulty akreditované psychoterapeutické školy ve Velké Británii, pracuji jako senior psychoterapeut akreditovaný UKCP a BACP, jsem kvalifikovaný procesově orientovaný psycholog a mám postgraduální diplom v humanistickém integrativním poradenství.

Mgr. Stanislav Háša, Dipl. PW

Psycholog, psychoterapeut, procesový diplomant, facilitátor. Jsem členem vedení IPOPu a Katedry managementu na VŠE v Praze, kde se zabývám organizačním životem a managementem. Ve své psychoterapeutické praxi pracuji s jednotlivci a páry. Superviduji týmy v organizacích, facilituji skupiny v různých oblastech, zabývám se osobním růstem. Působím jako organizační konzultant, zabývám se alternativními přístupy k managementu, organizačním životem, mocí v organizaci, leadershipem, vedením změn.

 

Anup 2023_edited.png
Standa.webp
Seminar_1

18. listopad
 

2024

KDE TĚ TLAČÍ BOTA

                          

                              Minisemináře s Ivanem Verným 

                             18. listopadu, 17:30 - 20:00

                              Místo konání: Praha, Popoli

                              Lektor: Ivan VERNÝ, Dipl. PW.

O semináři

Pokud máte chuť a odvahu zkoumat své životní otázky, udělat si krátký coaching své pracovní situace, nechat si supervidovat nějaký případ z praxe, nebo jste jen zvědaví na možnost přímého zážitku procesově orientované práce, srdečně Vás zveme na večer s Ivanem Verným.

 

O lektorovi:

Ivan  se narodil na Slovensku a v roce 1969 odešel s rodiči do Švýcarska, kde má dnes v Curychu soukromou ordinaci. Kromě procesově orientované psychoterapie a ericsonovské psychoterapie ovládá také NLP a supervize zaměřené na umělecké metody (koučování a supervize týmů). Pracuje rovněž s traumatickými stavy. Od roku 1990 v Čechách a na Slovensku vyučuje POP (procesově orientovanou psychologii) a systemické konstelace.  V současnosti se kromě své praxe orientuje na koučování lídrů a týmů v různých organizacích Evropy. Je držitelem Evropského certifikátu psychoterapie. Miluje svou ženu, své dcery, přátele, svou práci a hudbu, tanec, zpěv, vaření marmelády a práci se dřevem.

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.
(zdroj: Jan Honzík pro Magazín Maitrea)

Posezení v pohostinném domě

                          

                          Večer se Stáňou Študentovou

                          12. prosince 2016 (18:00-21:00) v Praze

 

 

                          Lektorka: Stáňa Študentová, Dipl. PW.

                                                                     

 

O semináři

Tento večer je strukturován jako „supervize“, kdy budeme dělat sezení/práci ve středu skupiny. Máte tedy možnost se buď aktivně zúčastnit tím, že si přinesete téma, kterým se budeme zabývat ve středu (pozn. vy a Stáňa Študentová) a nebo můžete být zúčastněnými svědky. Obě role jsou důležité a vítané u společného stolu!

 

Vedení semináře

Stáňa Študentová vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplom v procesové práci v  Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci a duševní zdraví.

Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka, facilitátorka a školitelka v oblasti tvořivosti, extrémních stavů vědomí a osobního rozvoje. Je supervizorkou pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v neziskových organizacích. Podílela se na publikování sborníku esejí o vnitřní práci "Far in Far out". Je také konzultantkou pro organizační týmy v oblasti týmového rozvoje a řešení konfliktů. Jejím zájmem je přinášet uvědomění do tvořivosti a různorodosti v každodenních situacích.

bottom of page