Kalendář seminářů

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

 
 

4. prosinec
2021

SILOVÉ POLE VZTAHU

„Daleko, za ideami špatného a správného konání je pole. Tam se s tebou potkám.“

Rumi

                          

                                                        Jednodenní workshop

                                                        4. prosince 2021, Praha 

                                                        Sobota 9:30-17:00 

 

                                                        Lektoři: Stáňa Študentová, Dipl. PW.

 

O semináři

Vztahy jsou nevyzpytatelné. Procesově orientovaná práce se vztahy je založená na objevování procesu tak, jak se odvíjí v interakci mezi dvěma nebo vícero lidmi. Jde o to stát se ve vztazích k druhým sama/sám sebou a pomoci jim růst také.
V tomto jednodenním workshopu se budeme zabývat především vztahem k vlastní moci, a zkoumat jak se s ni spojit a jak s ni naložit v našich vztazích.

O lektorce:

Stana Studentova: 

Vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplomv procesové práci v Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci a duševní zdraví. V České republice vede výcvik v POP, který je organizovaný Institutem procesově orientované práce (IPOP).Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka a školitelka v oblasti tvořivosti a osobního rozvoje. Je supervizorkou pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v neziskových organizacích. Je také konzultantkou pro organizační týmy v oblasti týmového rozvoje a řešení konfliktů. Jejím zájmem je přinášet uvědomění do tvořivosti a různorodosti v každodenních situacích.

ab-s-1_edited.jpg

21.-23. leden
2022

SOPKA V OBÝVÁKU, VLNY V LOŽNICI

Procesově orientovaný přístup k práci se změněnými stavy vědomí ve vztazích.

                          

                                                        Víkendový workshop

                                                        21. - 23. 1. 2022, Praha 

                                                         

 

                                                        Lektor: Ivan Verný, MD, Dipl. PW.

O semináři

Všichni se nacházíme v nějakých vztazích – jsme děti svých rodičů, sourozenci, příbuzní, spolupracujeme s někým, kamarádíme se, máme sousedky a sousedy. Dokonce v pekárně, kde pravidelně nakupujeme, vznikne časem vztah. 

A ve vztazích se nám dějí nálady, a nebo si je tam přinášíme odjinud. Tyto nálady mezi očekáváním a zklamáním – radost, spokojenost, zášť, žárlivost, zuřivost – jsou výbušným prachem konfliktů, jejichž intenzita souvisí s vysokými a nízkými sny, se závislostmi v pozadí, případně se slovním, psychologickým nebo tělesným násilím – a strachem z něj, resp. z přerušení vztahu. 

Každá změna našeho stavu vědomí ovlivňuje náš protějšek a kvalitu / atmosféru / dynamiku našeho vztahu. Na semináři se soustředíme na prozkoumání dosavadních (úspěšných?) strategií a na síly emočních výkyvů, na to, čím se můžeme stát, když pustíme kontrolu a představy civilního chování. 

Tento seminář se hodí pro lidi, kteří pracují a žijí s lidmi, a chtějí získat více fluidity ve svých sociálních dovednostech a meta-dovednostech. 

Přineste si pastelky a tužky, a hlavně zvědavost pro různorodost lidského spolubytí a odvahu zkoumat svoje i cizí stíny. 

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.(zdroj: Moje psychologie, srpen, 2021)

Ivan.jpg