Kalendář seminářů

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

 
 

21.-23. leden
2022

SOPKA V OBÝVÁKU, VLNY V LOŽNICI

Procesově orientovaný přístup k práci se změněnými stavy vědomí ve vztazích.

                          

                                                        Víkendový workshop

                                                        21. - 23. 1. 2022, Praha 

                                                         

 

                                                        Lektor: Ivan Verný, MD, Dipl. PW.

O semináři

Všichni se nacházíme v nějakých vztazích – jsme děti svých rodičů, sourozenci, příbuzní, spolupracujeme s někým, kamarádíme se, máme sousedky a sousedy. Dokonce v pekárně, kde pravidelně nakupujeme, vznikne časem vztah. 

A ve vztazích se nám dějí nálady, a nebo si je tam přinášíme odjinud. Tyto nálady mezi očekáváním a zklamáním – radost, spokojenost, zášť, žárlivost, zuřivost – jsou výbušným prachem konfliktů, jejichž intenzita souvisí s vysokými a nízkými sny, se závislostmi v pozadí, případně se slovním, psychologickým nebo tělesným násilím – a strachem z něj, resp. z přerušení vztahu. 

Každá změna našeho stavu vědomí ovlivňuje náš protějšek a kvalitu / atmosféru / dynamiku našeho vztahu. Na semináři se soustředíme na prozkoumání dosavadních (úspěšných?) strategií a na síly emočních výkyvů, na to, čím se můžeme stát, když pustíme kontrolu a představy civilního chování. 

Tento seminář se hodí pro lidi, kteří pracují a žijí s lidmi, a chtějí získat více fluidity ve svých sociálních dovednostech a meta-dovednostech. 

Přineste si pastelky a tužky, a hlavně zvědavost pro různorodost lidského spolubytí a odvahu zkoumat svoje i cizí stíny. 

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.(zdroj: Moje psychologie, srpen, 2021)

Ivan.jpg

25. leden
2022

KDE TĚ TLAČÍ BOTA

                          

                              Minisemináře s Ivanem Verným 

                              25. ledna 2022

                              17:30 - 20:00, v Praze 

 

                              Lektor: Ivan VERNÝ, Dipl. PW.

 

O semináři

Pokud máte chuť a odvahu zkoumat své životní otázky, udělat si krátký coaching své pracovní situace, nechat si supervidovat nějaký případ z praxe, nebo jste jen zvědaví na možnost přímého zážitku procesově orientované práce, srdečně Vás zveme na večer s Ivanem Verným.

 

O lektorovi:

Ivan  se narodil na Slovensku a v roce 1969 odešel s rodiči do Švýcarska, kde má dnes v Curychu soukromou ordinaci. Kromě procesově orientované psychoterapie a ericsonovské psychoterapie ovládá také NLP a supervize zaměřené na umělecké metody (koučování a supervize týmů). Pracuje rovněž s traumatickými stavy. Od roku 1990 v Čechách a na Slovensku vyučuje POP (procesově orientovanou psychologii) a systemické konstelace.  V současnosti se kromě své praxe orientuje na koučování lídrů a týmů v různých organizacích Evropy. Je držitelem Evropského certifikátu psychoterapie. Miluje svou ženu, své dcery, přátele, svou práci a hudbu, tanec, zpěv, vaření marmelády a práci se dřevem.

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.(zdroj: Moje psychologie, srpen, 2021)

Ivan.jpg

...připravujeme:

  • 22. – 24. dubna 2022 – veřejný seminář 

  • 17. – 19. června 2022 – supervizní kemp 

  • 25. června 2022 – veřejný seminář  

  • 9. – 11. září 2022 – veřejný seminář