Kalendář seminářů

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

 
 

9.-11.
září
2022

KOLEKTIVNÍ TRAUMA

přítomnost formovaná dynamikou „historie“

                          

                                                        3-denní víkendový seminář

 

 

                                                        Lektoři: Stáňa Študentová, Dipl. PW.

                                                                     Anup Karia, Dipl. PW.

 

 

O semináři

Workshop se bude zaměřovat na práci s dynamikou kolektivního traumatu v individuálním, vztahovém a skupinovém kontextu.

Válka na Ukrajině, dopady Covidu, klimatická a ekonomická krize a jiná velká témata můžou v mnohých z nás znovu probudit bolestivé historické traumatické zážitky.

Ať jsme je prožili přímo, nebo zprostředkovaně, může jít o zkušenosti s komunismem, autoritativním režimem, první nebo druhou světovou válkou nebo jinými událostmi v historii. 

Všichni jsem součástí pole a to, že jsme taženi a tlačeni polarizovanou kolektivní dynamikou je toho přirozeným důsledkem.

Metody Procesově orientované práce a Worldworku podporují lidi v rozeznávání, porozumění a možnosti pracovat s těmito dynamikami nezávisle na tom, jestli se odehrávají uvnitř nás jako jednotlivců, ve vztazích nebo ve skupinách a týmech.

Budeme prezentovat základní i novější teorie Procesově orientované práce a budeme se zabývat tím, jak se dají použít v oblasti práce s kolektivním traumatem. 

 

Workshop je facilitátorský trénink a bude zaměřen na vnitřní uvědomování si facilitátora/facilitátorky, jejich tělesné uvědomění, pozorovací schopnosti a dovednosti pomáhající intervenovat v poli.

Budeme zkoumat práci s osobním a kolektivním šokem, dynamikou traumatu, privilegií a léčení rozštěpení traumatizovaného příběhu světa.

 

Vedení semináře

Jsme zkušení psychoterapeuti a facilitátoři. Řadu let zkoumáme co námi jako lidské bytosti hýbe a jak usnadňovat zážitky a proces toho kdy námi život hýbe ze strany na stranu.  Pracujeme s jednotlivci, týmy a skupinami. Oba také vedeme tréninkové školy v Procesově orientované psychologii v České republice a ve Velké Británii. 

Těšíme se na sdílení z bohaté studnice našich zkušeností a vašich zkušeností.

Stana_new.jpg

prodlužujeme možnost přihlášení za sníženou cenu do 16.8.

10. říjen
7.listopad
7.prosinec

2022

KDE TĚ TLAČÍ BOTA

                          

                              Minisemináře s Ivanem Verným 

                              10. října 2022, 17:30 - 20:00, online

                              7. listopadu 2022, 17:30 - 20:00, Praha

                              7. prosince 2022, 17:30 - 20:00, online

                              

                              Lektor: Ivan VERNÝ, Dipl. PW.

 

O semináři

Pokud máte chuť a odvahu zkoumat své životní otázky, udělat si krátký coaching své pracovní situace, nechat si supervidovat nějaký případ z praxe, nebo jste jen zvědaví na možnost přímého zážitku procesově orientované práce, srdečně Vás zveme na večer s Ivanem Verným.

 

O lektorovi:

Ivan  se narodil na Slovensku a v roce 1969 odešel s rodiči do Švýcarska, kde má dnes v Curychu soukromou ordinaci. Kromě procesově orientované psychoterapie a ericsonovské psychoterapie ovládá také NLP a supervize zaměřené na umělecké metody (koučování a supervize týmů). Pracuje rovněž s traumatickými stavy. Od roku 1990 v Čechách a na Slovensku vyučuje POP (procesově orientovanou psychologii) a systemické konstelace.  V současnosti se kromě své praxe orientuje na koučování lídrů a týmů v různých organizacích Evropy. Je držitelem Evropského certifikátu psychoterapie. Miluje svou ženu, své dcery, přátele, svou práci a hudbu, tanec, zpěv, vaření marmelády a práci se dřevem.

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.(zdroj: Moje psychologie, srpen, 2021)

Ivan.jpg