top of page

Kalendář seminářů

Anchor 5
Anchor 7

4. červen
18. listopad
 

2024

KDE TĚ TLAČÍ BOTA

                          

                              Minisemináře s Ivanem Verným 

                              4. června, 18:00 - 20:30

                             18. listopadu, 17:30 - 20:00

                              Místo konání: Praha, Popoli

                              Lektor: Ivan VERNÝ, Dipl. PW.

O semináři

Pokud máte chuť a odvahu zkoumat své životní otázky, udělat si krátký coaching své pracovní situace, nechat si supervidovat nějaký případ z praxe, nebo jste jen zvědaví na možnost přímého zážitku procesově orientované práce, srdečně Vás zveme na večer s Ivanem Verným.

 

O lektorovi:

Ivan  se narodil na Slovensku a v roce 1969 odešel s rodiči do Švýcarska, kde má dnes v Curychu soukromou ordinaci. Kromě procesově orientované psychoterapie a ericsonovské psychoterapie ovládá také NLP a supervize zaměřené na umělecké metody (koučování a supervize týmů). Pracuje rovněž s traumatickými stavy. Od roku 1990 v Čechách a na Slovensku vyučuje POP (procesově orientovanou psychologii) a systemické konstelace.  V současnosti se kromě své praxe orientuje na koučování lídrů a týmů v různých organizacích Evropy. Je držitelem Evropského certifikátu psychoterapie. Miluje svou ženu, své dcery, přátele, svou práci a hudbu, tanec, zpěv, vaření marmelády a práci se dřevem.

Více informací: Rádi byste se o lektorovi a procesově orientované psychologii dozvěděli více? Přečtěte si rozhovor s Ivanem Verným.
(zdroj: Jan Honzík pro Magazín Maitrea)

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

14. - 16.
červen
2024

Supervizní kemp

                                                    Supervizní kemp

                                                    Tři dny práce studentů v pokročilé fázi studia                                                            procesové práce s konkrétními klienty, pod                                                              supervizí

 

                                                    Supervizor: Ivan Verný, M.D. & Dipl. PW. 

                                                                          

                                                    14. – 16. červen 2024  v Osinalicích

 

Supervizní kemp je koncept 3-denního rezidenčního pobytu pro studenty dlouhodobého výcviku v Procesově-orientované práci, v závěrečné fázi jejich studia. V rámci supervizního kempu je příležitost intenzivně supervidovat svou práci s klienty tzv. naživo a dostat na svoji práci zpětnou vazbu.


Klienti (z řad studentů v jiných fázích studia, nebo i z řad účastníků kurzů IPOPu, či veřejnosti) jsou srdečně vítáni. Klienti mohou pracovat na svém tématu, a/nebo být v roli pozorovatelů, přičemž se učí z pozorovaných prací a diskuse o intervencích či hypotézách. Minimální počet dní pro klienty je 1 den.

Supervizní kemp 2024 je otevřen pro studenty české školy procesově-orientované práce, a zároveň pro studenty stejného směru ze Slovenska.

 

Vedení semináře

Ivan Verný, M.D. & Dipl. PW.

Psychiatr a psychoterapeut s privátní praxí v Curychu, certifikovaný supervizor. Učí procesovou práci v rámci výcviků v Bratislavě, Praze a Curychu. S vášní kombinuje různé metody a odhaluje lidské poklady. Procesovou práci a systemické konstelace učí od roku 1990 a od roku 1994 vede mužské skupiny. Rád objevuje vlastní i cizí hranice, které jsou často definovány plachostí nebo strachem. Neutuchající zvědavost ho vede k novému učení, např. jízda na islandských koních nebo hraní na Hang. 

23. červen
2024

MOUDROST TĚLA, MOUDROST SKUPINY III

Práce s tělesnými zážitky a se skupinou

                            

                              Jednodenní seminář

                              zaměřený na práci s tělesnými zážitky a se skupinou

                              23. červen 2024, 9:30 - 17:00

                              Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2         

                  

                              Lektoři: Mgr. Stáňa Studentová, Dipl. PW.

                                           Mgr. Standa Háša, Dipl. PW

 

 

 

O semináři

Tělesný symptom či nemoc je jako nečitelný dopis od naší celistvosti zabalený do ošklivé obálky, které se celkem přirozeně chceme co nejrychleji zbavit. Často vyvolává pocity, že nejsme plnohodnotní, a tak se je snažíme vyřešit sami, izolováni.

Základní myšlenkou POP přístupu je, že v rušivých zážitcích můžeme najít informaci, která je potenciálně smysluplná jak pro jednotlivce tak pro širší kontext. Rozvinutím a sdílením těchto zážitků ve skupině může být odhalená informace integrovaná/přivlastněná jednotlivcem, který původní symptom přinesl, ale i celou skupinou. Symptom je tedy vnímán jako vysoce individuální záležitost, a současně proces, který ukrývá, přináleží i skupině.

Pokud vás láká společně to s námi zkoumat, jste srdečně zváni. Dopoledne bude několik příležitostí pracovat s vlastním symptomem ve středu skupiny a současně bude možné být součástí celé skupiny, s jedinečnou příležitostí sdílet, být svědkem, objevovat a učit se z toho. Odpoledne vybereme a budeme v celé skupině reflektovat na jedno z témat (kolektivních témat), které se vynořilo během dopoledních prací. Díky tomu budeme zkoumat, jak individuální "symptomy" přináleží celé skupině, a jak se naopak svět může odrážet v našem těle.


Pokud máte zájem o práci s vlastním symptomem ve středu skupiny, vyplňte to prosím v registračním formuláři, počet míst je omezený.

Vedení semináře

Mgr. Stáňa Študentová Dipl. PW
Vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplom v procesově orientované psychologii v Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci a duševní zdraví. Je jednou ze zakladatelek IPOPu a vede zde výcvikové a vzdělávací programy. Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka, facilitátorka a školitelka v oblasti tvořivosti, extrémních stavů vědomí a osobního rozvoje. Je supervizorkou pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v NNO.

Mgr. Stanislav Háša, Dipl. PW

Psycholog, psychoterapeut, procesový diplomant, facilitátor. Je členem vedení IPOPu a Katedry managementu na VŠE v Praze, kde se zabývá organizačním životem a managementem. Ve své psychoterapeutické praxi pracuje s jednotlivci a páry. Superviduje týmy v organizacích, facilituje skupiny v různých oblastech, zabývá se osobním růstem. Působí jako organizační konzultant, zabývá se alternativními přístupy k managementu, organizačním životem, mocí v organizaci, leadershipem, vedením změn.

 

Standa.webp
Stáňa new_.jpg

...připravujeme

20. – 22.9.   Tělo a práce se symptomy


bottom of page