top of page

Kalendář seminářů

Skutečně neexistuje jiný vůdce

než naše touhy a sny.

Zatímco se snažíme setrvávat

v iluzi, že existuje někdo moudřejší,

větší nebo silnější, kdo by nás

vedl, naším osudem je stát se

právě tím moudrým člověkem,

po jakém dychtíme.

 

Julie Diamond

seminář1

12. březen
2023

MOUDROST TĚLA, MOUDROST SKUPINY

Práce s tělovými symptomy ve skupině

                            

                             Jednodenní seminář zaměřený na práci s tělovými symptomy                                ve skupině

                              neděle 12. března 2023, 9:30 - 17:00

                              Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2         

                  

                              Lektoři: Mgr. Stáňa Studentová, Dipl. PW.

                                           Mgr. Standa Háša, Dipl. PW

 

 

 

O semináři

Při zažívání tělesných symptomů se je většinou snažíme vyřešit sami, často s pocitem, že nejsme plnohodnotní, zůstáváme izolováni a často s pocity osamělosti. Z pohledu procesové práce naše tělesné symptomy však nejsou jenom osobní záležitostí, ale přináležejí i celému společenství. Nesou informace, které jsou užitečné nejenom pro jednotlivce, který přináší symptom, ale jsou hodnotné pro celé společenství. 

 

Základní myšlenkou POP přístupu je, že v těchto rušivých zážitcích můžeme najít informaci, která je marginalizována v individuálním a kolektivním kontextu. Rozvinutím a sdílením těchto zážitků ve skupině může být tato informace integrovaná/přivlastněná nejenom jednotlivcem, který původní symptom přinesl ale i celou skupinou. 

 

Pokud vás láká to společně s námi zkoumat, jste srdečně zváni. Bude několik příležitostí pracovat s vlastním symptomem ve středu skupiny a současně bude možné být součástí celé skupiny, s jedinečnou příležitostí sdílet, být svědkem, objevovat a učit se z toho, co se vynoří během celého dne.  

 

Stana_new.jpg
Standa.webp
Seminar_3

Posezení v pohostinném domě

Seminar_4
Seminar_2

                          

                          Večer se Stáňou Študentovou

                          12. prosince 2016 (18:00-21:00) v Praze

 

 

                          Lektorka: Stáňa Študentová, Dipl. PW.

                                                                     

 

O semináři

Tento večer je strukturován jako „supervize“, kdy budeme dělat sezení/práci ve středu skupiny. Máte tedy možnost se buď aktivně zúčastnit tím, že si přinesete téma, kterým se budeme zabývat ve středu (pozn. vy a Stáňa Študentová) a nebo můžete být zúčastněnými svědky. Obě role jsou důležité a vítané u společného stolu!

 

Vedení semináře

Stáňa Študentová vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplom v procesové práci v  Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci a duševní zdraví.

Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka, facilitátorka a školitelka v oblasti tvořivosti, extrémních stavů vědomí a osobního rozvoje. Je supervizorkou pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v neziskových organizacích. Podílela se na publikování sborníku esejí o vnitřní práci "Far in Far out". Je také konzultantkou pro organizační týmy v oblasti týmového rozvoje a řešení konfliktů. Jejím zájmem je přinášet uvědomění do tvořivosti a různorodosti v každodenních situacích.

bottom of page